Kontakt

61-707 Poznań ul. Libelta 27

Nasze social media:

Optymalizacja procesów jako sposób na poprawę rentowności firmy i zadowolenia pracowników

W celu optymalizacji swoich procesów firma Forest Style zdecydowała się na współpracę ze SMART Project w zakresie przeglądu magazynu wyrobu gotowego.

Głównym zamiarem organizacji było ograniczenie kosztów i wskazanie ewentualnych procesów, na których zespół powinien się skupić w celu dalszego rozwoju Forest Style i maksymalizacji zysku. Postanowili zaufać ekspertom SMART Project, ponieważ wierzą, że dzięki obiektywnemu, świeżemu spojrzeniu na sprawę osoby z zewnątrz mają nad pracownikami przewagę w obszarze analizy i szukania rozwiązań.

Projekt realizowany wspólnie ze SMART Project doprowadził osoby decyzyjne z Forest Style do ciekawych wniosków. Postanowili oni rozpocząć inwestycje w celu poprawy sieci, która do tej pory nie działała w zadowalający sposób, a następnie skupić się na poprawie jakości firmowych procesów – od przyjęcia towaru przez magazynowanie aż po wysyłkę. Za swój najważniejszy cel zespół Forest Style uznał reorganizację ustawień towaru w magazynie oraz zmiany w jego layout’cie

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy ze SMART Project i po okresie pracy, którą musimy obecnie wykonać, na pewno będziemy chcieli wrócić do tematu – twierdzi Michał Jasiński, kierownik zmiany w Forest Style. – Eksperci pokazali nam proste rozwiązania kilku naszych problemów, które obecnie mamy na magazynie. Teraz skupimy się na doborze odpowiednich narzędzi, aby jak najefektywniej wykorzystać wiedzę, doświadczenie i wskazówki od SMART Project.

Praca nad firmowymi procesami nie tylko pomoże Forest Style zwiększyć rentowność, ale zapewni także klarowny podział ról w zespołach i wesprze pracowników w budowaniu satysfakcjonującego miejsca pracy dla każdego z nich. Zadowolenie i zaangażowanie zespołów jest dla Forest Style równie ważne co satysfakcja klientów.

Doskonalenie procesów magazynowania to także sposób na dbanie o środowisko poprzez docelowe zużywanie mniejszej ilości energii. Firma Forest Style nieustannie zmniejsza liczbę niepotrzebnych procesów i zbyt długich kanałów komunikacyjnych, aby generować jak najmniejsze straty.  Powyższa współpraca to kolejny dowód na to, że optymalizacja procesów wpływa jednocześnie na wiele obszarów organizacji i potrafi przynieść korzyści nie tylko w postaci zwiększenia rentowności, ale i poprawy jakości pracy dla wszystkich członków zespołu.