Powszechne wykorzystanie sztucznej inteligencji w wielu branżach wydaje się być naturalnym i nieuniknionym krokiem w rozwoju przedsiębiorstw. Jak jednak wpłynie to na budżety, zasady postępowania z gromadzonymi danymi czy przyszłość programowania? Te i wiele innych tematów związanych ze sztuczną inteligencją poruszyliśmy w debacie „Przyszłość biznesu z AI: elastyczność, automatyzacja i innowacyjne podejście”.
Niezwykle dynamiczny rozwój narzędzi AI ma wpływ na wiele sektorów gospodarki. Odbija się to na przedsiębiorcach, którzy stoją na rozdrożu. Mogą rozpocząć pracę nad (i wraz ze) sztuczną inteligencją, znajdując jej nowe zastosowania oraz dostosowując jej możliwości do własnych potrzeb. Alternatywna droga to brak otwartości i oczekiwanie na nieuchronny scenariusz. To jednak grozi „spóźnieniem się na ten pociąg” i zostaniem daleko za konkurencją.
Taka sytuacja raczej nie dziwi nikogo, kto obserwuje aktualną sytuację na rynku biznesowym. Temat AI pojawia się na wielu branżowych konferencjach i bezustannie podnoszony jest przez kreatorów nowych rozwiązań. Jak jednak podejść do niego w praktyce? W jaki sposób sztuczna inteligencja jest w stanie wpłynąć na budżety firm? Czy zmieni zasady postępowania z danymi gromadzonymi przez organizacje i wreszcie – jak będzie wyglądała przyszłość programowania?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących sztucznej inteligencji znajdziesz w naszej debacie „Przyszłość biznesu z AI: elastyczność, automatyzacja i innowacyjne podejście”. Jej moderatorem był prezes SMART Project: dr inż. Radosław Śliwka, a udział w niej wzięli:
Podczas dyskusji przywołaliśmy wiele wizji i przewidywań dotyczących przyszłości biznesu w dobie AI. Poruszyliśmy m.in. kwestię optymalizacji procesów w firmach czy potrzeby eksploracji nowych produktów. Nie pominęliśmy też tematu dalszego (potencjalnego) rozwoju sztucznej inteligencji oraz idących za nim możliwości, jak i wyzwań.
Jak rozsądnie wdrażać zmiany w firmach, by zdążyć „wsiąść do pociągu AI” w sposób świadomy i zrównoważony?
Odpowiedzi na te i wiele innych, interesujących pytań związanych z obecnością oraz wykorzystaniem sztucznej inteligencji w biznesie, znajdziesz w naszej debacie: Przyszłość biznesu z AI: elastyczność, automatyzacja i innowacyjne podejście | Debata.k.
Smart Project S.K.A.
ul. Libelta 27/A3.1
61-707 Poznań
NIP: 7811878786
REGON: 302125920